دانلود سوالات و پاسخ های مرحله اول بیست و چهارمین المپیاد شیمی 92

آزمون مرحله اول بیست و چهارمین المپیاد شیمی سال 1392 ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 30م بهمن ماه 1392 در سرتاسر کشور به صورت هماهنگ برگزار گردید. برای دریافت سوالات و کلید پاسخ های آزمون مرحله اول المپیاد شیمی 1392، روز بعد از آزمون به این صفحه مراجعه کنید.

مرحله اول المپیاد شیمی

آشنایی با المپیاد شیمی - المپیاد جهانی شیمی

مدال المپیاد شیمی - کاناداالمپیاد جهانی شیمی ( ICHO ) یکی از مسابقات علمی بین المللی است که سالانه در یکی از کشور های جهان برگزار شده و در این مسابقات دانش آموزان برتر رشته شیمی از هر کشور، به رقابت می پردازند.

اولین المپیاد جهانی شیمی در سال 1968 در کشور چک اسلواکی سابق برگزار شد.  از آن به بعد مسابقات المپیاد شیمی هر ساله به جز سال 1971 به شکل منظم و سالانه برگزار شده است.  تا 1980 میزبان ها و بیشتر شرکت کنندگان المپیاد های شیمی کشور های اروپای شرقی بودند ولی از 12مین دوره المپیاد شیمی که به میزبانی استرالیا برگزار شد، این مسابقات رویه ی جهانی شدن را طی کرد. 

در ادامه مطلب علاوه بر اطلاعاتی مفید پیرامون این مسابقات با تاریخچه ی آن آشنا شده و میزبان های دوره های بعدی المپیاد شیمی را خواهید دید

تکمیل مقاله : 70%

ادامه مطلب: آشنایی با المپیاد شیمی - المپیاد جهانی شیمی

دانلود جزوه فرمول های شیمی

جزوه المپیاد شیمییکی از موارد مهم در المپیاد های مختلف از جمله المپیاد شیمی ، فرمول های مختلف هستند که باعث می شوند دانش آموزان راحت تر و سریعتر به جواب های مورد نظر دست یابند. در این بخش جزوه ای را برای شما علاقه مندان به رشته شیمی و المپیاد شیمی آماده کرده ایم که در این جزوه می توانید جمع بندی کل فرمول های شیمی سه سال دبیرستان را داشته باشید. 

ادامه مطلب: دانلود جزوه فرمول های شیمی

معرفی کتاب چگونه مسائل شیمی را حل کنیم ؟

معرفی منابع المپیاد شیمییکی دیگر از مهم ترین منابع مورد نیاز دانش آموزان المپیاد شیمی، کتاب چگونه مسائل شیمی را حل کنیم می باشد که توسط انتشارات فاطمی به چاپ رسیده است. در این کتاب سعی شده است روش ها و اصول و قواعد حل مسائل شیمی به شکلی مسئله محور برای دانش آموزان آموزش داده شود. روش های حل مسئله ای که در کمتر کتابی ذکر شده اند ولی برای حل مسائل مختلف می توانند حیاتی باشند

ادامه مطلب: معرفی کتاب چگونه مسائل شیمی را حل کنیم ؟

معرفی و دانلود کتاب شیمی عمومی مورتیمر

شیمی عمومی مورتیمر

یکی از مهم ترین منابع المپیاد شیمی کتابی است به نام شیمی عمومی مرتیمر. این کتاب جامع که به عنوان یک کتاب مرجع دانشگاهی مطرح می شود، برای دانش آموزان داوطلب شرکت در المپیاد شیمی، یکی از مهم ترین منابع به شمار می رود.

توصیه میشود دانش آموزانی که قصد شرکت و موفقیت در المپیاد های شیمی را دارند، حتما این کتاب را مطالعه نمایند. در ادامه لینک دانلود فایل های پاور پوینت ( اسلاید های) تهیه شده بر اساس این کتاب برای علاقه مندان قرار داده شده است.

ادامه مطلب: معرفی و دانلود کتاب شیمی عمومی مورتیمر

عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار سایت، آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید

Delivered by FeedBurner

در صورتی که برای عضویت در خبرنامه مشکلی دارید اینجا کلیک کنید اینجا توجه: بلافاصله بعد از عضویت، ایمیلی حاوی لینک فعالسازی برای شما ارسال خواهد شد که برای نهایی شد عضویت شما، باید روی آن لینک کلیک کنید

webgozar

از آخرین خبرهای سایت مطلع شوید