درخشش ایران در المپیاد جهانی فیزیک 2013

المپیاد فیزیکدانش آموزان ایرانی اعزام شده به مسابقات جهانی المپیاد فیزیک که در کشور دانمارک برگزار شد، با دستی پر به میهن عزیز بازگشتند.

        دانش آموزان برگزيده جمهوري اسلامي ايران در چهل و چهارمين المپياد جهاني فيزيك كه از 16 الي 25 تيرماه با شركت دانش آموزان 88 كشور جهان در شهر كپنهاگ دانمارك برگزار شد، نمايشي از اقتدار ارايه كردند در اين دوره از مسابقات جوانان افتخارآفرين كشورمان موفق به كسب سه مدال طلا، يك مدال نقره و يك مدال برنز شدند. آقايان امير زارع، محمدرضا لطفي نمين و كوشا رضايي زاده مدال طلا، نادر مستعان مدال نقره و اميرپارسا زيوري مدال برنز كسب كردند. شايان ذكر است سال گذشته دانش آموزان ايراني موفق به كسب 2 مدال نقره و 3 مدال برنز از اين مسابقات در كشور استوني شده بودند.
        در ادامه مطلب می توانید تصاویر این عزیزان را مشاهده کنید

ادامه مطلب: درخشش ایران در المپیاد جهانی فیزیک 2013

فرمول های فیزیک دبیرستان

المپیاد فیزیک

مرحله ی اول شروع به مطالعه ی هر یک از المپیاد های علمی دانش آموزی، تسلط داشتن به مطالب کتاب درسی است. المپیاد فیزیک نیز در این بین مستثنی نیست. برای اینکه مسیر پیشرفت در المپیاد فیزیک را با موفقیت طی کنید ابتدا باید با نطالب آورده شده در کتاب های فیزیک دبیرستان آشنایی کامل داشته و بر این مطالب تسلط داشته باشید.

در فایلی که در ادامه مطلب برای شما تدارک دیده شده است می توانید تمام فرمول های مورد استفاده در فیزیک 4 سال دبیرستان را در قالب یک فایل pdf داشته باشید.

ادامه مطلب: فرمول های فیزیک دبیرستان

دانلود جزوه جمع بندی فیزیک

دانلود جزوه المپیاد فیزیک

برای دانش آموزان داوطلب شرکت در المپیاد های فیزیک, اولین گام این است که کتاب های درسی را به خوبی مطالعه کرده و بر آن ها مسلط باشند. حتی در سال های اخیر دیده شده است که سوالات المپیاد های رشته های مختلف از جمله المپیاد فیزیک به سمت کتابی شدن و ساده تر شدن میگرایند. همچنین از طرف معاونت دانش پژوهان جوان نیز در طی چند سال اخیر, فقط کتاب های درسی چهار سال دبیرستان به عنوان منابع طرح سوال المپیاد فیزیک مطرح می شوند.

ادامه مطلب: دانلود جزوه جمع بندی فیزیک

مشاوره و راهنمایی المپیاد فیزیک

از این به بعد در یکی از پست های تالار گفتمان که لینک اون رو در ادامه مطلب می بینید، مطالب مشاوره ای و پرسش و پاسخ های مشاوره ای مربوط به المپیاد فیزیک رو می تونید ببینید.

ادامه مطلب: مشاوره و راهنمایی المپیاد فیزیک

معرفی و دانلود کتاب الفبای حرارت و سیالات

معرفی و دانلود کتاب المپیاد فیزیکیکی از منابع مورد توجه و پیشنهادی برای دانش آموزان داوطلب شرکت در المپیاد فیزیک , کتاب الفبای حرارت و سیالات نوشته مهدی متقی پور است که به حل تشریحی مسائل و سوالات المپیاد های داخلی , مسائل مختلف المپیاد های کشور های خارجی , مسائل ایرودف  و ... پرداخته است. در ادامه علاوه بر توضیحاتی بیشتر با این کتاب, لینک دانلود این کتاب ارزشمند نیز برای شما عزیزان قرار داده شده است

ادامه مطلب: معرفی و دانلود کتاب الفبای حرارت و سیالات

زیر مجموعه ها

عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار سایت، آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید

Delivered by FeedBurner

در صورتی که برای عضویت در خبرنامه مشکلی دارید اینجا کلیک کنید اینجا توجه: بلافاصله بعد از عضویت، ایمیلی حاوی لینک فعالسازی برای شما ارسال خواهد شد که برای نهایی شد عضویت شما، باید روی آن لینک کلیک کنید

webgozar

از آخرین خبرهای سایت مطلع شوید