عكس گروهي دانش پژوهان المپياد نجوم و اخترفيزيك- تابستان 93

آیا المپیاد نجوم ساده است ؟؟

مقاله المپیاد نجوم

المپیاد نجوم و اخترفیزیک با وجود این‌که در بین المپیادها نسبتاً جوان است و قدمتی به اندازه المپیادهایی چون ریاضی یا فیزیک ندارد اما دارای پتانسیل‌ها و قله‌های رفیعی است. این المپیاد به دلیل این‌که در دروس رسمی آموزش و پرورش درس مستقیمی ندارد و سطح دانش عمومی جامعه نیز نسبت به علم نجوم پایین است معمولاً شرکت کنندگان کمتری دارد و این امر رقابت را برای دانش آموزان مستعد ساده‌تر می‌نماید.

ادامه مطلب: آیا المپیاد نجوم ساده است ؟؟

المپیاد نجوم ، انگیزه ها و ریشه ها

مشاوره المپیاد نجوم

در این نوشتار قصد داریم انگیزه‌هایی که یک فرد برای شرکت در المپیاد نجوم و تلاش برای موفقیت در این المپیاد ممکن است داشته باشد را بررسی نماییم.

برای مخاطبین این نوشتار واضح است که ثمرات موفقیت در هر یک از المپیادها چه می‌تواند باشد. اغلب کسانی که وارد مراحل المپیادهای کشوری و جهانی می‌شوند انگیزه‌هایی همچون معافیت از کنکور، معافیت از خدمت سربازی (برای پسران)، افتخارآفرینی، مزایای استفاده از بنیاد نخبگان، موفقیت تحصیلی در دانشگاه و غیره دارند. همه‌ی این‌ها می‌توانند انگیزه‌هایی برای یک فرد باشند تا رنج طی مسیر المپیاد را به جان بخرد.

ادامه مطلب: المپیاد نجوم ، انگیزه ها و ریشه ها

توصیه هایی برای مرحله اول المپیاد نجوم

المپیاد نجومسلام بر همه علاقمندان به نجوم به ویژه المپیادی‌ها
در ابتدا باید بگویم که به یاری خداوند از این پس قصد داریم بخش نجوم تالار را فعال‌تر نماییم و پاسخگوی سوالات و بحث‌های نجومی اعم از نجوم عمومی و المپیاد نجوم باشیم.
اما چند توصیه به دانش آموزانی که برای المپیاد نجوم آماده می‌شوند دارم چرا که آزمون مرحله اول نزدیک است.

ادامه مطلب: توصیه هایی برای مرحله اول المپیاد نجوم

پشتیبانی و مشاوره ویژه المپیاد نجوم

الپیاد نحومبخش مشاوره و پشتیبانی المپیاد نجوم نیز راه اندازی شد. از این پس می توانید با مراجعه به بخش پشتیبانی و مشاوره سایت, با انتخاب دپارتمان نجوم, سوالات مختلف علمی / مشاوره ای خود را از اساتید نجوم مدرسه المپیاد بپرسید.

زیر مجموعه ها

عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار سایت، آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید

Delivered by FeedBurner

در صورتی که برای عضویت در خبرنامه مشکلی دارید اینجا کلیک کنید اینجا توجه: بلافاصله بعد از عضویت، ایمیلی حاوی لینک فعالسازی برای شما ارسال خواهد شد که برای نهایی شد عضویت شما، باید روی آن لینک کلیک کنید

webgozar

از آخرین خبرهای سایت مطلع شوید